Miło nam poinformować, że dwie uczestniczki zajęć plastycznych w MGOKSiR zostało wyróżnionych nagrodami w konkursach dla dzieci. W XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Mój Brzechwa” nagrodę zdobyła Amelia Matuła lat 9 z Trzebosi. Konkurs skierowany był do najmłodszych dzieci – przedszkolaków (3-6 lat) i z klas I-III szkół podstawowych. Konkurs zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie, a zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do wybranego wiersza Jana Brzechwy. Jury spośród 400 prac wytypowało do nagród 23 prace, z których jedną – ilustrację do wiersza „Żuk” – narysowała suchymi pastelami Amelia. Gratulujemy!

 

 

Z kolei w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Mój nocny Lotnik”, zorganizowanym przez Hotel Wierchomla w Wierchomli Małej nagrodę – wyróżnienie od twórcy ludowego Mariana Mółki (jednego z członków jury) otrzymała Antonina Tabaka lat 9 z Wólki Niedźwiedzkiej. Na konkurs ten nadesłano ponad 950 prac o tematyce przyrodniczej, przedstawiających latające zwierzęta aktywne nocą – sowy i nietoperze. Konkurs był adresowany do wszystkich – bez ograniczeń wiekowych. Jury – artyści, chiropterolodzy i lokalni twórcy ludowi przyznali nagrody główne oraz dodatkowo osobiste wyróżnienia. Jedno z takich właśnie wyróżnień otrzymała Tosia, za pracę wykonaną suchymi pastelami pt. „Nocny myśliwy”, przedstawiającą sowę. Gratulujemy!

 

 

28 maja w Zespole Szkół w Trzebusce czwórka dzieci nagrodzonych w Wojewódzkich Wiosennych Zmaganiach Artystycznych pt. „Stanisław Moniuszko – ojciec polskiej opery”, zorganizowanych przez ZS w Trzebusce: Patryk Woś lat 8 z Nienadówki, Amelia Jabłońska lat 7 z Sokołowa, Kajtek Rzeszutek lat 6 z Turzy i Staś Poźniak lat 8 z Nienadówki, odebrała nagrody rzeczowe i dyplomy.

29 maja w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Krasnem Nagrodę Dyrektora GOKiB w III Międzygminnym Konkursie Twórczości Rękodzielniczej „Piękno zamknięte w koronce” odebrała instruktorka Henryka Boho.

DSC0329-Kopiowanie