W marcu na zajęciach kółka plastycznego (obydwu grup) dzieci wykonywały prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Koń i jego przyjaciele”, który zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu. Dzieci, inspirując się baśnią, mitologią i fantastyką, malowały farbami i rysowały pastelami jednorożce, pegazy, konie, kucyki i inne zwierzęta – ich przyjaciół. Dziewięć prac wybranych przez instruktorkę Henrykę Boho zostało wysłanych do Wrocławia. Sześć z nich doceniło jury konkursowe, przyznając im wyróżnienia II stopnia – kwalifikacje na wystawę pokonkursową.

Do Organizatora wpłynęło z całej Polski 1230 prac. 152 prace uhonorowano nagrodami, wyróżnieniami i kwalifikacjami w pięciu kategoriach wiekowych.

Gratulujemy dzieciom kwalifikacji do wystawy, dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie za zaangażowanie i pracę przy tworzeniu tych pięknych konkursowych obrazków oraz za reprezentowanie Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji i Sokołowa Małopolskiego w ogólnopolskim konkursie.

Milena Sudoł lat 7
Melania Sowa lat 10
Maja Zegar lat 10
Klaudia Sroka lat 9
Zuzanna Nycz lat 7
Amelia Kołodziej lat 8