Wyróżnione prace uczestników zajęć plastycznych w MGOKSiR

Miło nam poinformować, że prace wykonywane podczas zajęć plastycznych i wysyłane na różne konkursy o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym są zauważane przez komisje artystyczne oceniające twórczość dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

 W IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kwiat Dziełem Doskonałym – Kwiaty kwitnące na drzewach”, zorganizowanym przez Polkowickie Centrum Animacji oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie, wyróżnienie w kategorii 13-16 lat zdobyła Oliwia Bzdek lat 13 z Sokołowa. Oliwia w swojej pasteli olejnej zaprezentowała kwitnące kwiaty kaliny. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 1800 prac, z których 1600 zakwalifikowano do oceny jurorów. Jury oceniając prace brało pod uwagę zgodność z tematem, walory artystyczne, kompozycję, warsztat pracy oraz swobodę posługiwania się wybranymi technikami.
Z kolei w III Międzynarodowym Biennale na Małą Formę Graficzną „Między czernią a bielą...” pt. „Średniowieczne zamczyska – historia zaklęta w kamieniach” komisja konkursowa spośród 545 prac graficznych wykonanych przez młodzież z 80 placówek kulturalnych z Rosji, Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, Czarnogóry, Serbii, Węgier, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Turcji, Tajlandii, Chin i Polski wyłoniła pracę Anny Cisek lat 22 z Trzebosi, członkini Klubu Twórców Sztuki „ART-dekor”, przyznając wyróżnienie. Anna w technice linorytu wykonała grafikę zatytułowaną „Zamek Alcazar”. Biennale zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku.
Linoryt pt. „Mój kot”, wykonany przez Matyldę Słoninę lat 11 z Sokołowa, wyróżniony został kwalifikacją na wystawę pokonkursową X Ogólnopolskiego Biennale Plastycznego pt. „KOT”, zorganizowanego przez Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu.
GRATULUJEMY Wyróżnionym oraz instruktorce Henryce Boho za przygotowanie podopiecznych do konkursów.

Oliwia-Bzdek---Kwitnca-Kalina
Matylda-Sonina---Moj-kot
Anna-Cisek---Zamek-Alcazar