Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp. zaprasza do zwiedzania wystawy malarstwa Moniki Kwolek-Stec pt. "Światła dnia i nocy"
 
MONIKA KWOLEK-STEC
Urodzona w 1997 roku w Rzeszowie. Mieszkanka Sokołowa Małopolskiego. Absolwentka Liceum Plastycznego im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. Magister sztuki na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w pracowni malarstwa prof. dr hab. Mirosława Sikorskiego oraz w pracowni rysunku dr hab. Rafała Borcza. 2020/21 r. - otrzymała Stypendium Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
 
ŚWIATŁA DNIA I NOCY
Jednym z moich ulubionych kierunków twórczych poszukiwań są tematy relacji oraz izolacji pomiędzy ludźmi i naturą. Swoje przemyślenia i analizy opieram o różne założenia estetyczne dotyczące światła i cienia. Komponuję światłem. Zderzam go z cieniem. Zwracam się z ciekawością i fascynacją w stronę twarzy, gestów rąk i ciała człowieka. Intryguje mnie przestrzeń, w której tworzą się zależności człowieka z otoczeniem. Granice pomiędzy burzą a pogodą, nocą i dniem, chwile tuż przed zmierzchem i tuż przed świtem. Moje obrazy mogą stać się pytaniami, na które każdy może poszukiwać własnych odpowiedzi. Pytam o światło i cień, o ich autonomię, o przestrzeń, o relacje i ich brak. Interesują mnie wstrząsy pochodzące z osobowości człowieka. Chcę w nie wejść, przyjrzeć się im, usłyszeć ich potrzeby.
W szczególności skupiam się na cieniu jako metaforze wieloznaczności, ulotności i przemijalności. Wrażenie wywiera na mnie dynamika światła. Ostre błyski, które wycinają, oślepiają i zniekształcają, a tym samym współtworzą i budują relacje - opowiadają. Obraz jest dla mnie filozoficzno-psychiczną strukturą, teatrem, grą cieni i świateł. Decyduję o tym, jak ma przebiegać proces odbioru moich przemyśleń i ich wizualnej kreacji. Pragnę poprowadzić widza moimi oczami. Podzielić się wizjami i odkryciami tego co wewnętrzne, tego, co może stać się wartością dla niego, bo jest cenne dla mnie.
 
Ekspozycja czynna:
27 lutego - 25 marca 2023 r.
Sala wystawowa MGOKSiR
Finisaż 25 marca br. o godz. 18:18
 
 
 
A4-Wystawa-Monika-Kwolek-Stec--kopia