Niezwykle miło nam poinformować o sukcesach artystycznych dzieci i dorosłych uczestniczących w zajęciach kółka plastycznego i Klubu Twórców sztuki „ART-dekor”, prowadzonych w MGOKSiR w Sokołowie w roku szkolnym 2021/2022 przez instruktorkę Henrykę Boho.

Uczestnicy tych zajęć wykonywali prace na różne konkursy plastyczne i malarsko-fotograficzne, na szczeblach wojewódzkich i ogólnopolskich.

W Konkursie Ogólnopolskim pt. „Zrób to sam – ozdoby świąteczne z recyklingu”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu. Wyróżnienie w kategorii osób dorosłych zdobyła Teresa Matuła z KTS „ART-dekor”. Teresa wykonała pracę przestrzenną pt. „Święta Rodzina z recyklingu”. Gratulujemy!

wita-Rodzina-z-recyklingu---Teresa-Mtua---Wyronienie

W 20. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Anioły – muśnięcie skrzydeł 2021” w kategorii osób dorosłych II Nagrodę zdobyła Małgorzata Wójcik, III Nagrodę – Teresa Matuła. Gratulujemy!
Konkurs zorganizował Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Na jubileuszową edycję konkursu nadesłano prawie 1300 prac rysunkowych, malarskich i przestrzennych. Teresa namalowała swojego anioła farbami akrylowymi na kartonie, z kolei Małgorzata wykonała przestrzennego anioła w ciekawej technice powertex.

Magorzata-Wojcik---II-NagrodaTeresa-Matua---III-Nagroda

 

 

W 18. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym z cyklu „Kwiaty” pt. „Kwiaty późnego lata i jesieni”, zorganizowanym przez Zespół Edukacyjno-Artystyczny PRZYGODA w Rybniku, brały udział dzieci z kółka plastycznego. Na konkurs wysłano 20 prac rysunkowych przedstawiających róże, wrzosy słoneczniki i inne kwiaty kwitnące na przełomie lata i jesieni. Spośród 3,5 tysiąca nadesłanych na konkurs prac komisja wybrała i przyznała Wyróżnienie Milenie Bratek lat 8. Gratulujemy!

 Róże - Milena Bratek - Wyróżnienie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem zorganizował 22. Wojewódzki Dziecięcy Przegląd Twórczości Plastycznej pod hasłem „Choinka jak ze snu”. Na zajęciach kółka plastycznego dzieci malowały farbami i rysowały pastelami swoje „wyśnione” choinki. Do Krasnego zawieziono 18 prac, spośród których 6 zyskało uznanie w oczach Jury. W kategorii klasy I-III II Nagrodę zdobyła Maja Zegar lat 9. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały Marlena Marszał lat 8, Melania Sowa lat 9 i Iga Walicka lat 7. Z kolei w kategorii klasy IV-VI I Nagrodę zdobyła Magdalena Pasierb lat 11, a Wyróżnienie – Aurelia Ożóg lat 11. Gratulujemy! W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 1655 młodych artystów z terenu województwa podkarpackiego.

DSC0396

DSC0373

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aurelia-Oog---Wyronienie

Iga-Walicka---Wyronienie

Magdalena-Pasierb---I-Nagroda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maja-Zegar---II-Nagroda

Marlena-Marsza---Wyronienie

Melania-Sowa---Wyronienie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Konkursie Plastyczno-Fotograficznym pt. „Kolbuszowskie fantazje i inspiracje” wzięły udział trzy członkinie KTS „ART-dekor”. Konkurs zorganizował Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej. Inspiracją do działań artystycznych była bajka poetycka Ryszarda Szilera pt. „Nocą w Kolbuszowej” w formie słuchowiska. III Nagrodę zdobyła Teresa Matuła, która wykonała grafikę komputerową, natomiast Małgorzacie Wójcik i Marzenie Karpińskiej za prace malarskie przyznano Wyróżnienia. Gratulujemy!

 Teresa-Matua-z-dyplomem-KopiowanieTeresa-Matua---III-Nagroda--kopia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Magorzata-Wojcik---Wyronienie-Kopiowanie

 Marzena-Karpiska-obok-wyronionej-pracy-Kopiowanie