Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Plastyczno-Technicznym pt. „EKO TORBA”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie, dwie członkinie Klubu Twórców Sztuki „ART-dekor” z MGOKSiR – Magdalena Jabłońska i Henryka Boho – zdobyły III Miejsce i Wyróżnienie w kategorii Dorośli. GRATULUJEMY!

 

 

Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie wielorazowej torby ekologicznej z tkaniny lub dzianiny (najlepiej recyklingowej, w zgodzie z ideą zero waste) i nadanie jej indywidualnego, artystycznego charakteru. Celem konkursu była aktywizacja dzieci, młodzieży oraz dorosłych, którym zależy na ochronie środowiska, i zaangażowanie ich w działania proekologiczne i charytatywne, a także promowanie twórczości, kreatywności i dobroczynności – wszystkie prace konkursowe przekazane zostały na licytację na rzecz UNICEF (licytacja prac konkursowych trwa na stronie https://www.instagram.com/_eko_torba_/ i można wziąć w niej udział). Wszystkie prace można oglądać i podziwiać na https://www.facebook.com/KonkursEKOTORBA

Magdalena wykonała swoją ekotorbę z grubego sznurka w trudnej technice makramy, znanej już w starożytności. Makrama to sztuka ręcznego wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika ta przedostała się do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii. Magdalena wypełniła torbę kolorową podszewką, uszytą z tkaniny. Dodatkowo dołączony jest mały woreczek. Praca Magdy wymagała dużej biegłości i znajomości techniki; prezentuje się bardzo solidnie i pięknie, i może służyć ewentualnemu nabywcy jako torba nie tylko na zakupy.

Natomiast Henryka swoją torbę wydziergała na szydełku techniką siatkową z konopnego sznurka i bawełnianej włóczki. Torba-siatka na zakupy ozdobiona jest kilkoma niebieskimi kwiatkami.

Obydwie torby zyskały uznanie wśród członków Jury, które oceniło 196 nadesłanych na konkurs prac w czterech kategoriach wiekowych.

 

Nagrodzona III miejscem torba Magdaleny Jabłońskiej.

mj1--kopiamj2--kopia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyróżniona torba-siatka Henryki Boho.

hb1--kopiahb2--kopia