5 września 2020 na zaproszenie Miejsko Gminnego Domu Kultury w Głogowie Młp. pięć członkiń KTS „ART-dekor” brało udział w plenerze malarskim w Dzikowcu. Małgorzata Kwolek, Jolanta Rybak, Jolanta Szczygieł, Alina Szczygieł i Henryka Boho malowały akrylami na płótnach dostarczonych przez Organizatora pleneru, w dworsko-parkowym zespole w niedalekim Dzikowcu. Na zespół ten składa się pięknie odrestaurowany murowany klasycystyczny dworek Błotnickich, wzniesiony około 1833 roku.

Wokół dworku zachowały się fragmenty ciekawego parku krajobrazowego w stylu angielskim, z rzadkimi gatunkami drzew, m.in. tulipanowcem amerykańskim i klonem cukrowym oraz pozostałościami dawnych alejek grabowo-dębowych. Romantyczny charakter tego miejsca podkreśla usytuowany przed frontonem dworu malowniczy staw obwiedziony alejkami. W parku ponadto znajdują się między innymi: kapliczka z rzeźbą św. Jana Nepomucena, spichlerz, lodownia dworska, filary neogotyckiej bramy, stare drzewa – dąb szypułkowy, jesion wyniosły, lipa szerokolistna i inne obiekty. Gospodarzem obiektu jest Samorządowe Centrum Kultury w Dzikowcu.

Kilkunastu artystom sprzyjał słoneczny i ciepły wrześniowy dzień; inspiracją były ciekawe motywy malarskie w otoczeniu romantycznego dworku; miłą atmosferę zapewniali Organizatorzy pleneru. Efekty twórczej pracy będzie można oglądać w październiku na wystawie poplenerowej, zorganizowanej przez głogowski dom kultury.

W plenerze wzięli udział, oprócz członkiń Klubu z MGOKSiR, artyści skupieni w grupach twórczych działających w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp. oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim.

DSC0026-Kopiowanie
DSC0016-Kopiowanie
DSC0013-Kopiowanie
DSC0001-Kopiowanie
IMG20200905151728-Kopiowanie
DSC0044-Kopiowanie
DSC0041-Kopiowanie
DSC0038-Kopiowanie
DSC0037-Kopiowanie
DSC0036-Kopiowanie