W niedzielę 16 lipca odbyło się finałowe przedstawienie polkolonii teatralnej, ktorą realizowaliśmy od 3 lipca w ramach Programu Lato w Teatrze. Uczestniczki, które wcieliły się w tzw. dobre i złe charaktery ze znanych bajek zastanawiały się nad motywami ich postępowania, przyglądały się zdarzeniom, które ukształtowały ich historie i wybory, po to, aby finalnie pokazać, że nic nie jest białe ani czarne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Uczestniczki dokonały na scenie konfrontacji bajkowych "wrogów", dokonały ich rozgrzeszenia i doprowadziły do wzajemnego wybaczenia win oraz pozwoliły im na nowo określić swoją naturę przy użyciu całej palety barw🎨 To był piękny finał! 🥰😍 W imieniu Królewny Śnieżki, Złej Królowej, Arielki, Ursuli, Królowej Śniegu, Gerdy, Dzwoneczka, Dobrej Wróżki, Roszpunki, Diaboliny, Cruelli deMon, Alicji z krainy czarów, Calineczki oraz Baby Jagi zapraszamy do obejrzenia PRZEDSTAWIENIA ORAZ FOTORELACJI 📸🎞
Konkurs grantowy pozwala wyłonić najciekawsze projekty dwutygodniowych wakacyjnych warsztatów o charakterze teatralnym dla dzieci i młodzieży. Realizowane projekty mają pokazać młodym ludziom, że teatr jest miejscem dla każdego – można w nim tworzyć, poznawać innych ludzi i odkrywać różnorodność otaczającego świata. Spośród zgłoszeń, wybrane zostają te, które wykorzystują metody twórcze do rozwijania kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, pozwalają im odkrywać i wykorzystywać swój potencjał i dzielić się z publicznością własnym przekazem. Projekty realizują zespoły, które dbają o podmiotowe traktowanie młodych ludzi oraz czuwają nad przebiegiem procesu grupowego – i nie zapominają, że przy tym wszystkim, można się dobrze bawić!
W aktualnej 16. edycji programu dofinansowanie otrzymało 36 ośrodków z całej Polski – 20 organizacji pozarządowych i 16 samorządowych instytucji kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie w ramach niego w 2023 roku przyznano 6 ośrodkom.
Więcej informacji na temat programu na:
www.facebook.com/programLatowteatrze
LATO W TEATRZE 2023 organizują:
W ramach modułu LATO W TEATRZE+
Dom Kultury w Strzelnie+Stowarzyszenie "Ecce Homo"
Fundacja KONTRA/BANDA+Fundacja #wszystkierodzajeteatru
Fundacja Teatr Latarnia+Fundacja Teatr Łątek
Stowarzyszenie Kultury Niefizycznej+Stowarzyszenie Rodziców TU
Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum"+Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu+Chełmiński Dom Kultury
W ramach modułu LATO W TEATRZE
Babiogórskie Centrum Kultury, Białołęcki Ośrodek Kultury, Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu, Dom Kultury "Krzemień" w Szczecinie, Fundacja „Kocham Dębniki”, Fundacja "Pracownia Inspiracji Społecznych", Fundacja "Teatr Układ Formalny", Fundacja Hydro-polis, Fundacja Inexkult, Fundacja Jak Drzewiej Bywało, Fundacja Plenerownia, Fundacja Przepływy, Fundacja Strefa Dorastania, Fundacja Zamek Bełżyce, Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dobrem, Koło Gospodyń Wiejskich "Urzeczanki" we wsi Coniew, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach, Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku, Miejskie Centrum Kultury w Piaskach, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Słupski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Kotlina Sztuki, Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego, Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru, Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Teatr Ósmego Dnia, Towarzystwo Miłośników Ponikwi.