Regulamin II Międzygminnego Konkursu Wokalnego „Śpiewamy dla Mamy”, 26.05.2021 r. 

 

 1. Organizator:

Organizatorem II Międzygminnego Konkursu Wokalnego „Śpiewamy dla Mamy” jest Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim.

 

 1. Cel:

 1. Integracja środowiska artystycznego w niecodziennej rzeczywistości.
 2. Propagowanie twórczości polskich autorów tekstów.
 3. Promocja dziecięcej i młodzieżowej twórczości.
 4. Kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.
 5. Umacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne przeżywanie i uroczyste obchody Dnia Matki.

 1.  Warunki uczestnictwa:

 1. W konkursie mogą wziąć udział soliści z Gmin: Sokołów Małopolski, Kamień, Jeżowe, Raniżów, Trzebownisko, Czarna.
 2. Uczestnicy konkursu nagrywają film, na którym na żywo prezentują wybraną piosenkę

w języku polskim o mamie wykorzystując do tego podkład muzyczny, własny akompaniament bądź śpiewając a cappella. Nagranie wykonywanej piosenki może być zrealizowane telefonem komórkowym lub innym dowolnym urządzeniem. Preferowana minimalna rozdzielczość filmu wynosi 1920x1080. Nadesłane nagrania powinny być w formatach plików filmowych takich jak: mp4 (najlepiej), avi, wmv. Nagranie powinno być zrealizowane w układzie panoramicznym (poziomym) w sposób statyczny, najlepiej przy użyciu statywu.

 1. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest dostarczenie karty zgłoszeniowej oraz nagrania audiowizualnego za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 18 maja 2021 roku.
 2. W przypadku prac, których wielkość pliku przekracza 30 MB prosimy przesyłać je przez bezpłatną stronę internetową www.wetransfer.com postępując następująco:
  - w polu „Add your file” przesłać filmik z piosenką i kartą zgłoszenia
  - w polu ”Email to” wpisać Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  - w polu „Your email” wpisać swój email
  - w polu „Message” wpisać imię nazwisko uczestnika oraz tytuł prezentowanego utworu.
 3. Po otrzymaniu pliku konkursowego Organizator potwierdzi ten fakt. Nieuzyskanie odpowiedzi od Organizatora jest równoznaczne z nieotrzymaniem przez niego wiadomości i nieuczestniczeniem w konkursie.
 4. Karta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie http://www.mgoksir-sokolow.pl
 5. Najlepsze wykonania z każdej kategorii wezmą udział w głosowaniu internautów. Wykonania konkursowe tych uczestników zostaną dodane w postach na fanpage’u Organizatora w dniu 26.05.2021r. Każda osoba odwiedzająca fanpage Organizatora może zagłosować na wybrane przez siebie filmy konkursowe poprzez kliknięcie reakcji „Lubię to” lub „Super” pod filmem. Nagrodę publiczności zdobędzie osoba, która otrzyma najwięcej reakcji pod swoim filmem w terminie 26.05.2021r. – 27.05.2021r. (do godziny 15:00).

 1. Uczestnicy konkursu:

Konkurs skierowany jest do dzieci oraz młodzieży z Gmin: Sokołów Małopolski, Kamień, Jeżowe, Raniżów, Trzebownisko, Czarna w IV kategoriach:

- KATEGORIA I :  dzieci w wieku przedszkolnym,

- KATEGORIA II:  dzieci z klas I-III,

- KATEGORIA III: dzieci i młodzież z klas IV-VIII,

- KATEGORIA IV: szkoła średnia.

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje data wpłynięcia karty zgłoszeniowej i nagrania do Organizatora.

 1. Terminy:

 1. Kartę zgłoszeniową i nagranie należy wysłać do 18.05.2021r.
 2. Głosowanie internautów odbędzie się od 26.05.2021r. do 27.05.2021r. (do godziny 15:00).
 3. Rozstrzygnięcie konkursu: 26.05.2021 r. Informacja o osobach nagrodzonych będzie dostępna na fanpage’u Organizatora oraz na stronie : http://mgoksir-sokolow.pl/.

 1. Jury i kryteria oceny:

 1. Uczestników będzie oceniać Jury powołane przez organizatora.
 2. Werdykt jury jest ostateczny.
 3. Jury Konkursu będzie oceniało: dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny, interpretację, dykcję, walory głosowe oraz kulturę sceniczną.
 4. Jedna osoba z każdej kategorii zostanie wybrana przez Jury do głosowania internautów.
 5. Za zajęcie miejsc od I do III i wyróżnień w czterech kategoriach przewidziane jest przyznanie nagród oraz dyplomów.

 1. Organizacja:

 1. Organizator zastrzega sobie prawo zmian w regulaminie w czasie trwania konkursu.
 2. Zgłoszenie udziału w Konkursie jest jednocześnie z wyrażeniem zgody na postanowienia niniejszego regulaminu, zgody do przetwarzania danych osobowych w celu promocji Organizatora oraz zgody na wykorzystywanie wizerunku  uczestników konkursu do celów promocyjnych Organizatora.
 3. Opiekunowie zwycięzców Konkursu zobowiązani są do odebrania nagrody konkursowej po dokonaniu z przedstawicielem Organizatorów ustaleń co do miejsca, terminu i sposobu odbioru Nagrody.
 4. Opiekunowie Uczestników Konkursu wyrażają zgodę na publikację ich imienia oraz nazwiska na stronie internetowej http://mgoksir-sokolow.pl/, na profilu Facebookowym @MiejskoGminnyOśrodekKulturySportuiRekreacjiwSokołowieMłp. oraz w zainteresowanych mediach.
 5. Organizator ma prawo do nieorganicznego w czasie zarządzania materiałem filmowym i wizerunkiem dziecka – ma prawo do jego powielania, upowszechniania, udostępniania w ramach swojej działalności.
 6. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za działania osób trzecich lub usterki techniczne, uniemożliwiające wzięcie udziału w Konkursie przez jego Uczestników lub publiczność w drugim etapie konkursu.
 7. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczane pod filmami oraz reakcje do postu – przede wszystkim te negatywne, nie związane z tematem, wulgarne i nieodpowiednie. Organizator zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy, które uzna za nieodpowiednie, obraźliwe lub wulgarne. Organizator ograniczy możliwość dodawania komentarzy, w przypadku gdy ich treść będzie nieodpowiednia.
 8. Pytania prosimy kierować na maila do koordynatorki konkursu pani Izabeli Woś: tel.  574 771 975 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..