W drugim tygodniu ferii zimowych w MGOKSiR miały miejsce warsztaty plastyczne dla dzieci. Wzięło w nich udział 12 dziewczynek w wieku od 7 do 11 lat, zamieszkałych na terenie miasta i gminy Sokołów Małopolski – Kornelia Bełz, Iga Czarniecka, Hanna Dec, Zofia Dec, Aurelia Hoim, Małgorzata Machowików, Izabella Machowików, Gabriela Partyka, Jadwiga Ryglewicz, Melania Sowa, Emilia Walicka i Martyna Zięba.
Zajęcia odbywały się w godzinach od 11.00 do 13.30 w pracowni plastycznej przy ulicy Rzeszowskiej, a prowadziła je instruktorka Henryka Boho.
W programie zajęć były prace artystyczne z zakresu rysunku, malarstwa, kolażu, decoupage i innych technik zdobniczych.
Przez pięć dni uczestniczki z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością realizowały swoje pomysły. Na początek tworzyły „śnieżne kule”, w których wykorzystano różne techniki plastyczne: malowanie, rysowanie, wycinankę (śnieżynka z papieru), kolaż. Kule te zostały zawieszone przy pomocy dzieci na sznurku pod sufitem i teraz stanowią oryginalną „zimową” ozdobę pracowni.
Najwięcej czasu, energii i sił twórczych, jakie dzieci poświęciły na warsztatach, wymagało wykonanie kolejnego zadania – dekoracyjnego serca, które można by było zawiesić na ścianie w postaci obrazka. Z kartonów zostały przycięte kwadratowe lub prostokątne kształty, które dzieci sklejały ze sobą po dwa. Stanowiły one podstawę do serc. Narysowane na nich serca zostały ozdobione techniką serwetkową. Każde z dzieci spośród papierowych serwetek wybrało własne motywy kwiatowe. Tło wokół serc dzieci wykleiły kawałkami papieru śniadaniowego, nadając im pomarszczoną fakturę. Ramki i kontury serc wykonały z różnego rodzaju sznurków (część sznurków zaplotły w warkoczyki, którymi ozdobiły serca). Na tło wokół serc naklejone zostały różnorodne wypukłe materiały i przedmioty mające ciekawą fakturę; między innymi były to: koronki, guziki, cekiny, ziarenka kawy, plastikowe kwiatki, koraliki i kwiatowe motywy (dekory, różyczki i liście) wyciskane w silikonowych formach z zimnej porcelany (porcelanę dzieciom przygotowała instruktorka).
Na koniec dzieci pomalowały obrazki farbami akrylowymi w jednym wybranym ciemnym kolorze. Po wyschnięciu, w ostatnim dniu warsztatów, nadały swoim pracom ostatecznego dekoracyjnego charakteru. W tym celu nanosiły gąbką metodą tapowania farbę w jaśniejszych odcieniach oraz złotą i srebrną. Wycieniowane, wysrebrzone i wyzłocone tym sposobem obrazki nabrały specyficznego wyglądu, uwypuklone zostały wszystkie faktury i kształty. Jeszcze tylko zakleić tył obrazka kartonem, wkleić zawieszkę, dokleić ozdobną kokardę ze wstążki i… piękne, oryginalne obrazki były gotowe! Efekt finalny przeszedł wszelkie oczekiwania. Dzieci i instruktorka były zachwycone… Rodzice również…
Zapraszamy do Fotorelacji z warsztatów, gdzie można zobaczyć twórczą pracę dzieci i jej efekty.
Za udział w warsztatach młode twórczynie otrzymały dyplomy i słodycze.
Dziękujemy i gratulujemy!!!
 
DSC0572-Kopiowanie
DSC0599-Kopiowanie
DSC0582-Kopiowanie
DSC0588-Kopiowanie
DSC0587-Kopiowanie
DSC0586-Kopiowanie
DSC0583-Kopiowanie
DSC0590-Kopiowanie
DSC0589-Kopiowanie
DSC0585-Kopiowanie