15 października o godzinie szesnastej w sali klubowej MGOKSiR odbyło się podsumowanie XVI Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Wspomnienia z Wakacji 2019” pt. „Zwierzęta wśród nas…” pod Patronatem Starosty Rzeszowskiego.

Konkurs zorganizował Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim. Na konkurs wpłynęło 68 fotografii w dwóch kategoriach wiekowych: Młodzież (12-19 lat) i Dorośli (20+). W konkursie wzięło udział 14 uczestników zamieszkujących miejscowości powiatu rzeszowskiego: Nienadówkę, Trzeboś, Sokołów Małopolski, Głogów Małopolski, miasto Rzeszów oraz miejscowości powiatu leżajskiego: Nową Sarzynę i Wolę Zarczycką.
Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: Anna Cisek, studentka V roku Grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, dr Bartosz Walicki, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej, kierownik Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Młp. oraz Henryka Boho, instruktor plastyki w MGOKSiR w Sokołowie Młp.
Tematyka prac konkursowych dotyczyła zwierząt żyjących z nami, obok nas, w otaczającym nas środowisku przyrody, ale nie tylko; również w środowisku miejskim żyją zwierzęta, mniej lub bardziej oswojone. Na fotografiach w interesujący sposób ukazane zostały owady (piękna fotografia makro); bardzo duża część prac przedstawiała zwierzęta domowe, a więc psy, koty, kozy, konie, krowy, kury, gęsi… Nie zabrakło dzikich ptaków, jak np. bocianów, kaczek czy łabędzi… Na kilku zdjęciach prezentowały się mniej sympatyczne (na szczęście nie dla wszystkich) pająki, ślimaki, jaszczurki… Ilość i jakość prac nadesłanych na konkurs świadczy o dużym zainteresowaniu światem zwierząt i kreatywnym zaangażowaniu autorów zdjęć, nie tylko tych nagrodzonych i wyróżnionych, ale wszystkich pozostałych.
W dniu finisażu wręczono zwycięzcom konkursu dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz MGOKSiR. Dokonano również zamknięcia i demontażu wystawy, która otwarta była dla zwiedzających od 16 września.

DSC0755-Kopiowanie
DSC0756-Kopiowanie
DSC0757-Kopiowanie
DSC0749-Kopiowanie
DSC0788-Kopiowanie
DSC0751-Kopiowanie
DSC0781-Kopiowanie
DSC0780-Kopiowanie
DSC0776-Kopiowanie
DSC0778-Kopiowanie