Plener Malarski „Sokołów Małopolski 2019 – z 450-letnią historią w tle…”pod patronatem Andrzeja Ożoga, Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Młp.

W dniach 22-24 sierpnia odbył się kolejny, siódmy już plener malarski w Sokołowie Małopolskim. Organizatorami pleneru są Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp., Urząd Gminy i Miasta Sokołów Młp. oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Sokołowskiej.

Plener ten to spotkanie artystów, którzy na płaszczyźnie płótna pozostawili ślad swoich emocji związanych z kilkudniowym pobytem w tym właśnie miejscu – Sokołowie Małopolskim.
Hasło pleneru: „Sokołów Małopolski 2019 – z 450-letnią historią w tle…” związane jest z przypadającą w tym roku 450. rocznicą lokacji miasta. Stąd w pierwszym dniu pleneru artyści zwiedzili wystawę poświęconą 450-letniej historii Sokołowa. Wystawa mieści się w Społecznym Muzeum Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej, a oprowadzał po niej pan Piotr Ożóg z Trzebuski, historyk, regionalista, członek Zarządu TMZS.
W czwartek 23 sierpnia dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów, pani Iwona Piętak, przeprowadziła rozmowy z komisarzem pleneru i artystami do audycji, która została wyemitowana na antenie Radia Rzeszów w sobotę i niedzielę. Audycja opowiada o sokołowskim plenerze, biorących w nim udział artystach, ich pasjach i twórczych inspiracjach. Audycję można posłuchać na stronie Radia Rzeszów -
posłuchaj

Artyści goszczący u nas w tym roku reprezentowali różne środowiska twórcze: rzeszowski, głogowski, kolbuszowski, krośnieński i sokołowski. Większość to twórcy zrzeszeni w klubach i grupach plastycznych, działających między innymi przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim, Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej czy Ośrodku Kultury w Sokołowie.
Komisarzem pleneru był artysta malarz z Rzeszowa, pan Andrzej Korzec, nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie.

DSC0247-Kopiowanie
DSC0248-Kopiowanie
DSC0253-Kopiowanie
DSC0249-Kopiowanie
DSC0257-Kopiowanie
DSC0259-Kopiowanie
DSC0261-Kopiowanie
DSC0262-Kopiowanie
DSC0264-Kopiowanie
DSC0263-Kopiowanie